Wytyczano nowe drogi certyfikacji

IT
opublikowano: 15-06-2009, 00:00

Forum ISO Poland 2009 po raz kolejny zgromadziło ludzi, dla których normy jakości to codzienność i który upatrują w nich lekarstwa na kryzys.

Forum ISO Poland 2009 po raz kolejny zgromadziło ludzi, dla których normy jakości to codzienność i który upatrują w nich lekarstwa na kryzys.

W Warszawie odbyła się już druga ogólnopolska konferencja polskiego ruchu jakościowego ISO-Poland 2009. Impreza zgromadziła ponad 500 osób zainteresowanych tematyką norm jakości i zarządzania.

Warszawska konferencja dowiodła, że standardy ISO nie są martwe, a okres ich świetności wcale nie minął. Prelegenci udowadniali, że zarządzanie jakością nie kończy się na uzyskaniu zaświadczenia, ale polega na ciągłej pracy i udoskonalaniu wdrożonego systemu. Słuchaczy poruszył, ale i rozbawił, barwny wykład dr. Andrzeja Niemca o bezpieczeństwie informacji oraz zagrożeniach w społeczeństwach informacyjnych. Newralgicznym tematem, poruszanym także w innych wystąpieniach, okazała się nielojalność pracowników i niebezpieczeństwo związane z ujawnianiem przez nich poufnych informacji firmy. Na to lekarstwem także mają być wdrożenia systemów zgodnych z normami ISO.

Uczestnicy konferencji próbowali również skonstruować scenariusz dalszego rozwoju i przyszłości systemów zarządzania jakością. Wszystko wskazuje na to, że ta branża również uzależniona jest od nowoczesnych technologii informatycznych. Ważne dla środowiska okazały się ponadto kwestie personalne w firmach, które wdrażają normy ISO oraz rola pełnomocnika i jego relacje z zarządem. Jednak najpopularniejszym tematem było zarządzanie ryzykiem i poszukiwanie lekarstwa na kryzys.

Polskie Forum ISO 9000 do końca roku planuje jeszcze zorganizować konferencje w Katowicach, Krakowie, Białymstoku, Gdańsku, Szczecinie i we Wrocławiu. Udział w nich, podobnie jak w warszawskiej imprezie, będzie bezpłatny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IT

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Wytyczano nowe drogi certyfikacji