Wytypuj wartość WIG20 co tydzień

DI
01-04-2011, 00:00

Dom maklerski KBC Securities zorganizował konkurs "Wytypuj WIG20 i wygraj 5000 zł". Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich osób dorosłych (ukończone 18 lat) — od profesjonalnych inwestorów po osoby, które na co dzień nie interesują się tematyką giełdową. Niewtajemniczonym przypominamy, że WIG20 jest indeksem opisującym zachowanie grupy 20 spółek zaliczanych do blue chips czyli o największej kapitalizacji i wolumenie obrotu.

Zasady konkursu są proste. Konkurs rusza 4 kwietnia i potrwa do 1 lipca. Dzieli się na 13 tygodniowych rund. Uczestnicy konkursu mają za zadanie wytypować dokładną wartość WIG20 na koniec tygodnia, do drugiego miejsca po przecinku. Nie trzeba typować od razu, przed lub na początku poniedziałkowej sesji. Organizator przewidział pewne ułatwienie. Wartość WIG20 na koniec tygodnia można podać do wtorku, do godziny 23.59 (zgodnie z czasem podanym na stronie konkursowej). Wyjątkiem jest runda piąta, w której zgłoszenia przyjmowane są do środy, 4 maja, do godziny 23.59. Uczestnicy konkursu, którzy typować będą w ostatniej chwili, będą już znali wyniki wtorkowych sesji na GPW i w USA. W każdej rundzie zwycięża uczestnik, którego prognozowany kurs zamknięcia WIG20 jest najbliższy rzeczywistemu. Jeżeli kilku uczestników zgłosi ten sam, najbliższy rzeczywistemu kurs zamknięcia, decyduje wcześniejszy czas zgłoszenia. Podobnie będzie, gdy dwóch lub więcej uczestników prawidłowo wytypuje kurs zam-knięcia. W każdej rundzie uczestnik może zgłosić tylko jeden prognozowany kurs zamknięcia. Poprawki nie będą przyjmowane.

Co tydzień do wygrania jest 5000 zł. Każdy z graczy może uczestniczyć we wszystkich rundach, więc szans na zwycięstwo jest 13. Aby wziąć udział w konkursie należy zarejestrować się na stronie kbcmakler.pl/konkurs. Znajduje się tam także regulamin konkursu.

Partnerem konkursu jest "Puls Biznesu". O rywalizacji i zwycięzcach napiszemy w lipcu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wytypuj wartość WIG20 co tydzień