WYWIAD-BRE chce zmiany rady nadzorczej Elektrimu

Reuters
opublikowano: 09-01-2002, 18:07

WARSZAWA (Reuters) - BRE Bank chce wraz z innymi akcjonariuszami zwołania walnego zgromadzenia akcjonariuszy Elektrimu i dokonania na nim zmian w radzie nadzorczej spółki, powiedział w środę prezes banku, Wojciech Kostrzewa. Grupa obligatariuszy Elektrimu złożyła wniosek do sądu o ogłoszenie upadłości spółki po tym jak okazało się, że nie spłaciła ona na czas 480 milionów eur

WARSZAWA (Reuters) - BRE Bank chce wraz z innymi akcjonariuszami zwołania walnego zgromadzenia akcjonariuszy Elektrimu i dokonania na nim zmian w radzie nadzorczej spółki, powiedział w środę prezes banku, Wojciech Kostrzewa.

Grupa obligatariuszy Elektrimu złożyła wniosek do sądu o ogłoszenie upadłości spółki po tym jak okazało się, że nie spłaciła ona na czas 480 milionów euro należności wynikających z emisji obligacji. Elektrim chce zaś postępowania układowego i redukcji długu o 40 procent.

"BRE z grupą akcjonariuszy posiadających powyżej 20 procent akcji Elektrimu złożył wniosek o zwołanie walnego, którego głównym celem ma być wybór grupami rady nadzorczej" - powiedział Kostrzewa.

"To fragment tego, co chcemy zrobić. Ustabilizować akcjonariat, stworzyć spółce szanse na sprawne działania. Mam nadzieję, że ten sygnał zostanie odczytany przez obligatariuszy jako sygnał dobrej woli" - stwierdził prezes BRE Banku.

BRE opublikował też komunikat, w którym oficjalnie poinformował, że chce zwołania WZA Elektrimu w sprawie zmian w radzie nadzorczej w drodze głosowania grupami. Bank chce by WZA zwołano do 15 lutego.

"Jednocześnie wnioskodawcy zwrócili się do zarządu Elektrimu o powstrzymanie się do czasu odbycia walnego zgromadzenia od podejmowania przez władze spółki wszelkich czynności mogących skutkować zadysponowaniem istotnymi aktywami Elektrimu" - głosi komunikat.

((Ewa Krukowska, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / WYWIAD-BRE chce zmiany rady nadzorczej Elektrimu