Wywiozą śnieg z centrum miasta

opublikowano: 03-02-2010, 13:08

Kierowcy, którzy parkują w centrum Białegostoku, muszą się mieć na baczności. Miasto wywozi śnieg. A to znaczy, że lepiej nie parkować w centrum :)

Władze Białegostoku przeznaczyły 300 tys. zł na akcję usuwania śnieg z centrum miasta. Akcja będzie prowadzona od 4 do 13 lutego od godz. 20.00 do 6.00 rano. Śnieg z poszczególnych sektorów odśnieżania w centrum Białegostoku będzie wywożony przede wszystkim na wolne działki miejskie, m.in. na lotnisku Krywlany.

Dotąd usunięto z centrum miasta ok. 40 tys. metrów sześć. białego puchu. Żeby akcja przebiegała sprawnie, na jej czas na ulicach w centrum będzie wprowadzony całkowity zakaz parkowania. Teren zostanie specjalnie oznakowany, Straż Miejska będzie wkładać ulotki z informacją o nocnym odśnieżaniu za wycieraczki aut. Samochody tych kierowców, którzy zakaz zlekceważą, będą odholowywane na parking policji.

Według informacji Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Białymstoku, obecnie pokrywa śniegu w mieście sięga 49 cm i jest jedną z największych w kraju. Średnio w Polsce pokrywa śniegu ma bowiem 20-30 cm grubości.

None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane