Wyżnikiewicz: dane GUS oznaczają solidny wzrost gospodarczy

PAP
18-07-2011, 16:34

Wiceprezes Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową dr Bohdan Wyżnikiewicz o poniedziałkowych danych Głównego Urzędu Statystycznego:

"Dane GUS dotyczące wynagrodzenia i zatrudnienia w czerwcu świadczą o tym, że jest dobrze, a nawet lepiej, niż się rynkowi wydaje. Wynagrodzenia rosną szybko, nawet z uwzględnieniem inflacji to jest wzrost ponad 1 procent.

Cieszy również wzrost zatrudnienia. Świadczy to po pierwsze o tym, że występują efekty sezonowe, a po drugie - że gospodarka się rozwija. Wzrost gospodarczy, który odnotowaliśmy w pierwszym kwartale, w dalszym ciągu jest solidny.

W kolejnych miesiącach należy spodziewać się stabilizacji tych dwóch wskaźników. To znaczy, że wzrost zatrudnienia będzie na zbliżonym poziomie, podobnie będzie ze wzrostem wynagrodzeń. Konkurencja nie pozwala na dalszy wzrost cen, inflacja trochę osłabła. W związku z tym ludziom nie będzie można płacić więcej". (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Wyżnikiewicz: dane GUS oznaczają solidny wzrost gospodarczy