Wyższe loty Orła

DI
opublikowano: 17-08-2010, 00:00

Oponiarska spółka zamienia straty w zyski. Jeśli dalej będzie się tak jej wiodło, wypełni prognozy.

Oponiarska spółka zamienia straty w zyski. Jeśli dalej będzie się tak jej wiodło, wypełni prognozy.

Notowany na NewConnect Orzeł doczekał się zapowiadanej poprawy wyników. W raporcie z pierwszego półrocza 2010 r. firma, zajmująca się sprzedażą i utylizacją opon, wykazała 11 mln zł przychodów netto ze sprzedaży (46 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku) i 12,5 tys. zł zysku netto (rok temu ponad 192 tys. straty).

— To dobrze wróży opublikowanym w lutym prognozom, zakładającym zamknięcie tego roku obrotowego z przychodami przekraczającymi 21 mln zł oraz zyskiem na poziomie 48 tys. zł — twierdzi prezes Jacek Orzeł.

W sierpniu firma podpisała dwie umowy. Pierwsza dotyczyła zakupu linii produkcyjnej do recyklingu opon. Dzięki niej już pod koniec I kwartału 2011 r. firma będzie w stanie uruchomić produkcję granulatu gumowego. Druga umowa dotyczy pośrednictwa oraz sprzedaży tego produktu, który będzie wytwarzany w fabryce w Poniatowej. Jak informuje spółka, ma już gwarancję sprzedaży 39 tys. ton granulatu o szacowanej wartości 28 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu