Czytasz dzięki

Wyzwanie dla pasjonatów z biznesowym zacięciem

  • Materiał partnera
opublikowano: 02-06-2019, 22:00

W tym tygodniu ambitni liderzy firm z całego świata, a wśród nich również z Polski, będą walczyli o zwycięstwo w finale prestiżowego konkursu EY World Entrepreneur Of The Year.

— EY Przedsiębiorca Roku to jedyny międzynarodowy konkurs, w którym polscy przedsiębiorcy mogą się zmierzyć z twórcami firm z całego świata, stając w szranki o tytuł najlepszego przedsiębiorcy na świecie. Nie konkurują wielkością firmy, skalą działalności ani przychodem, choć to oczywiście jest bez znaczenia. Konkurs wyróżnia człowieka stojącego za pomysłem na biznes, którego pasja i zaangażowanie zaprowadziły do miejsca, w którym dziś może powiedzieć z dumą „Jestem przedsiębiorcą” — mówi Jacek Kędzior, partner zarządzający EY Polska.

W tegorocznym finale polskich przedsiębiorców reprezentuje Filip Granek, prezes specjalizującej się w nanodruku firmy XTPL, zwycięzca 16. polskiej edycji Konkursu EY Przedsiębiorca Roku. Choć to międzynarodowy finał 16. edycji, w Polsce trwa już kolejna, lokalna 17. edycja konkursu EY Przedsiębiorca Roku. Mogą w nim wziąć udział twórcy, współtwórcy lub sukcesorzy w firmach, które dzięki swoim produktom, usługom czy rozwiązaniom należą do wiodących w swojej branży podmiotów w Polsce i zarazem umacniają pozycję na rynkach zagranicznych. Laureaci zostaną wyróżnieni w trzech kategoriach: Produkcja i Usługi, Nowe Technologie/Innowacyjność oraz Nowy Biznes, a zdobywca głównego tytułu Przedsiębiorca Roku 2019 będzie reprezentował Polskę w przyszłorocznym, międzynarodowym finale EY World Entrepreneur Of The Year w Monte Carlo.

Do kategorii Produkcja i Usługi mogą się zgłaszać liderzy firm produkcyjnych lub usługowych, generujących ponad 20 mln zł przychodów i funkcjonujących od co najmniej pięciu lat. Kategoria Nowe Technologie/Innowacyjność jest przeznaczona dla szefów spółek skoncentrowanych na nowoczesnych rozwiązaniach lub obszarach, w których innowacyjna technologia pozwala wyprzedzić konkurencję w branży. Firmy te muszą działać na polskim rynku co najmniej dwa lata i wykazywać przychody przekraczające 5 mln zł. Natomiast w kategorii Nowy Biznes mogą startować twórcy młodych spółek, funkcjonujących od 2 do 5 lat. Kryteria oceny kandydatów są takie same we wszystkich państwach, dzięki czemu każdy uczestnik konkursu ma równe szanse w rywalizacji o zwycięstwo.

— Drogi do sukcesu są różne, jak różne są polskie firmy i przedsiębiorcy, którzy za nimi stoją. Wśród finalistów konkursu mieliśmy już młodych przedsiębiorców z pasją i doświadczone w biznesie osobowości,reprezentujące branże technologiczną, spożywczą czy usługową, zdarzały się nawet spółdzielnie — opowiada Jacek Kędzior.

Dodaje, że co roku do konkursu zgłasza się więcej liderów firm. Zgłoszenia do tegorocznej, 17. edycji można przesyłać do 28 czerwca. Niezależne jury polskiej edycji podda kandydatów ocenie według kryteriów, takich jak przedsiębiorczość, strategia firmy i jej wyniki finansowe, innowacyjność, działalność międzynarodowa. Pod uwagę będą brane również czynniki pozaekonomiczne, np. relacje lidera z pracownikami, polityka odpowiedzialnego biznesu. Rozstrzygnięcie 17. edycji konkursu nastąpi w listopadzie podczas gali finałowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane