Wyzwanie dla studentów

Barbara Warpechowska
opublikowano: 13-10-2016, 22:00

Wystartowała druga edycja konkursu Modelowanie Rynku Energii, który ma popularyzować wiedzę o rynku energii.

Studenci kierunków ekonomicznych, ekonometrycznych i energetycznych będą rywalizowali o nagrodę prezesa Enei. Na najlepszą drużynę czeka 10 tys. zł, a łączna pula wygranych to 18 tys. zł.

Na stronie www.konkurs.kariera.enea.pl uruchomiono platformę rejestracyjną. Drużyny będą miały do wyboru jedno z dziesięciu zadań z zakresu analityki rynku energii. Kształtowanie popytu w kontekście ustawy i pakietuklimatycznego, modelowanie narzędzi do prognozowania cen, analiza scenariuszowa rozwoju rynku węgla to tylko część zagadnień. Zadanie i prezentację należy przygotować do końca stycznia 2017 r.

Uroczysty finał odbędzie się w lutym 2017 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, gdzie studenci przedstawią prace przed kapitułą konkursu, w skład której wejdą profesorowie uczelni oraz pracownicy Grupy Enea. Uczestnicy konkursu mogą liczyć na konsultacje ekspertów Enei.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu