WZA AMS zdecydowało o emisji obligacji i akcji

ZAKŁADY PRZEMYSŁU CUKIERNICZEGO " MIESZKO " SPÓŁKA AKCYJNA
opublikowano: 03-06-2002, 18:15

WARSZAWA (Reuters) - Akcjonariusze Art Marketing Syndicate (AMS) po kilkukrotnym odkładaniu walnego zgromadzenia zdecydowali w poniedziałek o emisji obligacji zamiennych dla wybranych inwestorów oraz akcji, podała spółka w komunikacie.

AMS podał, że akcjonariusze zdecydowali, że spółka wyemituje w ramach jednej lub więcej emisji uruchomionych w okresie nie dłuższym niż 12 miesięcy od dnia skierowania pierwszej propozycji nabycia, nie więcej niż 5.000 obligacji serii I zamiennych na akcje serii E.

Propozycja nabycia obligacji zostanie skierowana do wybranego inwestora lub grupy inwestorów wskazanych przez zarząd w terminie nie dłuższym niż 12 miesięcy od dnia zarejestrowania uchwały o emisji.

Spółka podała, że w związku z wyemitowaniem obligacji podwyższy warunkowo kapitał zakładowy poprzez emisję nie więcej niż 1.250.000 akcji serii E z wyłączniem prawa poboru.

"Intencją zarządu jest podjęcie uchwał, które pozwolą spółce pozyskać nowy kapitał niezbędny dla podjęcia działań restrukturyzacyjnych zwiększających efektywność spółki" - podano w komunikacie.

"Zarząd planuje pozyskanie kilkudziesięciu milionów złotych, które pozwolą na restrukturyzację zadłużenia i realizację przyjętego programu inwestycyjnego. Osiągnięcie powyższego celu pozwoli na stabilizację warunków działalności spółki, co leży w interesie wszystkich akcjonariuszy" - podano.

Spółka planowała wcześniej emisję od 750.000 do 1.000.000 akcji serii E skierowanych do inwestora kwalifikowanego lub do 4.000 obligacji zamiennych na akcje serii E dla wybranego inwestora lub grupy inwestorów.

Głównym akcjonariuszem AMS, którego kapitał akcyjny AMS dzieli się na 4,2 miliona akcji, jest fundusz BB Investment, który ma prawie 35 procent akcji spółki.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZAKŁADY PRZEMYSŁU CUKIERNICZEGO " MIESZKO " SPÓŁKA AKCYJNA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu