WZA tarnowskich "Azotów" wybrało szefa rady nadzorczej

Polska Agencja Prasowa SA
22-06-2006, 14:25

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach SA (ZAT) zwiększyło skład rady nadzorczej spółki do dziewięciu osób oraz wybrało jej przewodniczącego. Został nim przedstawiciel Nafty Polskiej, Tomasz Karusewicz.

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach SA (ZAT) zwiększyło skład rady nadzorczej spółki do dziewięciu osób oraz wybrało jej przewodniczącego. Został nim przedstawiciel Nafty Polskiej, Tomasz Karusewicz.

Rzecznik Nafty Polskiej Tomasz Kulikowski poinformował PAP w czwartek, że podczas WZA nie zdecydowano o zmianach w składzie zarządu tarnowskich "Azotów". Posiedzenie zostało przerwane i będzie kontynuowane w najbliższy poniedziałek.

Akcjonariusze zdecydują wtedy m.in. o podziale zysku netto wypracowanego w zeszłym roku w wysokości 89 mln zł. Zarząd spółki proponuje, aby ponad 87 proc. z tej kwoty przekazać na kapitał rezerwowy z przeznaczeniem na rozwój, ponad 7 proc. na nagrodę z zysku dla pracowników, a ponad 4 proc. na dywidendę.

Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach są największym zakładem w regionie tarnowskim. Produkują głównie kaprolaktam i tworzywa konstrukcyjne oraz nawozy sztuczne. Spółka jest w trakcie prywatyzacji, ale proces ten przedłuża się: na początku kwietnia tego roku zarząd Nafty Polskiej SA, która jest właścicielem ZAT SA, podpisał z niemiecką firmą PCC AG umowę sprzedaży 80 proc. tej firmy. Cena za pakiet akcji spółki została ustalona na 365,76 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / WZA tarnowskich "Azotów" wybrało szefa rady nadzorczej