WZA Wólczanki daje zgodę na połączenie z Vistulą

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 25-07-2006, 20:23

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Wólczanki wyraziło zgodę na połączenie w Vistulą - poinformowała spółka w komunikacie.

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Wólczanki wyraziło zgodę na połączenie w Vistulą - poinformowała spółka w komunikacie.

Połączenie Vistuli i Wólczanki zostanie dokonane poprzez przez przeniesienie całego majątku Wólczanki na Vistulę w zamian za akcje, które Vistula wyda akcjonariuszom Wólczanki. Planowany parytet wymiany akcji Wólczanki na akcje Vistuli wynosi jeden do 1,25.

W ramach połączenia Vistula wyemituje co najmniej 2,3 mln akcji. Kapitał zakładowy Vistuli zostanie podwyższony o 4,6 mln zł, do 16,6 mln zł.

Przedstawiciele Vistuli i Wólczanki mówili wcześniej, że chcą, by do fizycznego połączenia obu spółek doszło na przełomie sierpnia i września. Zgodę na połączenie spółek UOKiK wyraził w czerwcu.

Według spółki, jednorazowe koszty pełnej integracji firm wyniosą maksymalnie 7 mln zł. Z kolei korzyści finansowe mające wpływ na rachunek wyników w ujęciu całorocznym wyniosą około 3,1 mln zł w 2006 roku oraz około 11,8 mln zł w 2007 roku (7,1 mln zł na filarze handlowym, 3 mln zł na operacyjnym oraz 1,7 mln zł na poziomie centrali).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / WZA Wólczanki daje zgodę na połączenie z Vistulą