Wzmocnienie departamentu podatkowego kancelarii prawnej Weil, Gotshal & Manges – Paweł Rymarz sp.k.

  • Materiał partnera
opublikowano: 08-07-2019, 08:00

Do zespołu kancelarii prawnej Weil, Gotshal & Manges – Paweł Rymarz sp.k. dołączy radca prawny Leszek Tokarski, dotychczasowy equity partner w Deloitte Central Europe, prowadzący w Polsce praktykę doradztwa podatkowego dla rynków finansowych i kapitałowych.

Od 1 stycznia 2020 r. mec. Leszek Tokarski jako partner będzie współkierował departamentem podatkowym warszawskiego biura Weil wraz z mec. Robertem Krasnodębskim, partnerem w tym departamencie. 

mec. Leszek Tokarski
Wyświetl galerię [1/2]

mec. Leszek Tokarski

Mec. Leszek Tokarski ma ponad 25-letnie doświadczenie w doradztwie podatkowym, zdobyte w dwóch firmach audytorskich z Wielkiej Czwórki, gdzie kierował praktykami podatkowymi. Specjalizuje się w obsłudze klientów z sektora finansowego oraz największych korporacji polskich i międzynarodowych, w szczególności w zakresie projektów M&A, transakcji kapitałowych oraz na rynku długu, projektów restrukturyzacji grup kapitałowych, projektów regulacyjnych, takich jak MDR czy Split Payment. Szczególnym obszarem doświadczenia mec. Tokarskiego są spory sądowe oraz prowadzenie postępowań w zakresie spraw podatkowych. W swojej praktyce mec. Leszek Tokarski reprezentuje największe korporacje polskie i międzynarodowe w zakresie podatku CIT, podatku VAT, podatku od aktywów, a także jest obrońcą członków zarządów tych klientów w sprawach karnych skarbowych.

Równolegle z mec. Leszkiem Tokarskim do zespołu departamentu podatkowego kancelarii Weil, Gotshal & Manges – Paweł Rymarz sp.k. dołączy kilkunastoosobowy zespół prawników i doradców podatkowych, w tym doradca podatkowy Piotr Zawacki, adwokat Krzysztof Rembierz, Maciej Kostrzewski i Artur Ciechomski, specjalistów w zakresie doradztwa podatkowego na rzecz krajowych i zagranicznych instytucji finansowych, tj. banków komercyjnych, spółek leasingowych, firm ubezpieczeniowych, funduszy inwestycyjnych i podmiotów z branży fin-tech oraz consumer finance.

Powiększenie zespołu departamentu podatkowego kancelarii Weil, Gotshal & Manges – Paweł Rymarz sp.k. jest znaczącą informacją na rynku doradztwa podatkowego. Kancelaria ta już wcześniej doradzała w zakresie prawa podatkowego w kluczowych sprawach na polskim rynku, ostatnio na rzecz m.in. Mennicy Polskiej S.A., Raiffeisen Bank International AG, Raiffeisen Bank Polska S.A., Grupy GE Capital, Banku PKO BP S.A. czy Globe Trade Centre S.A. Ponadto praktyka podatkowa warszawskiego biura Weil wspiera potrzebujących; ostatnio prawnicy z departamentu podatkowego Weil doradzali w zakresie bieżącego doradztwa podatkowego na zasadzie pro-bono na rzecz m.in. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz Fundacji Auschwitz-Birkenau, której celem jest konserwacja i utrzymanie pozostałości po niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz.

Warszawskie biuro Weil w najnowszej edycji rankingów Chambers and Partners oraz The Legal 500 zostało uznane za jedną z najlepszych kancelarii prawnych w zakresie prawa podatkowego, a mec. Robert Krasnodębski został uznany w rankingu Chambers and Partners za wiodącego specjalistę, w rankingu The Legal 500 jest rekomendowany jako specjalista w tej dziedzinie oraz został uznany za Najlepszego Prawnika w Polsce w dziedzinie prawa podatkowego przez dziennik Rzeczpospolita w latach 2008, 2012 i 2013.

Powyższe zmiany umacniają pozycję kancelarii Weil jako wiodącego doradcy w zakresie prawa podatkowego w Polsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MATERIAŁ PARTNERA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu