Wzornicze audyty dla firm na Dolnym Śląsku

  • Marta Bellon
opublikowano: 23-07-2013, 00:00

Jak w pełni wykorzystać wzornictwo przemysłowe w działalności firmy — tego mogą dowiedzieć się dolnośląscy przedsiębiorcy.

Dolnośląska Sieć Wzornictwa Przemysłowego oferuje przedsiębiorstwom z regionu możliwość skorzystania ze wzorniczego audytu technologicznego. Koszt takiej usługi to 30 tys. zł, ale dolnośląscy właściciele firm będą mogli skorzystać z niej w ramach pomocy de minimis. Projekt jest finansowany ze źródeł PO Kapitał Ludzki.

Audyty będzie wykonywać Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej. Po ich zakończeniu firma otrzyma raport, a w nim m.in. kierunki działań, które pozwolą jak najpełniej wykorzystać potencjał wzrostu konkurencyjności wynikający z zastosowania wzornictwa. Projekt zakłada możliwość przeprowadzenia wstępnego audytu internetowego, wzorniczego audytu technologicznego oraz tzw. wdrożenia wzornicze w firmach.

— Wsparcie dla przedsiębiorstw udzielane w ramach projektu DSWP ma na celu poprawę ich konkurencyjności poprzez zastosowanie w praktyce gospodarczej wiedzy z zakresu wzornictwa przemysłowego. Jest kierowane do dolnośląskich przedsiębiorstw — zarówno tych, które mają już doświadczenia w świadomym stosowaniu wzornictwa, jak i tych, które dostrzegają we wzornictwie potencjalne korzyści ekonomiczne, choć jeszcze nie mają doświadczeń w tym zakresie — wyjaśnia Mieczysław Ciurla, dyrektor Wydziału Gospodarki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.

Wnioski przedsiębiorcy powinni składać w Biurze Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego Wrocławia (ul. G. Zapolskiej 4 w pokoju 115). Z audytów będzie mogło skorzystać 40 firm, a z usługi wdrożeniowej — 10.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu