Wzrósł zysk ICBC, największego banku na świecie

opublikowano: 30-10-2017, 11:20

Industrial and Commercial Bank of China, największy na świecie kredytodawca pod względem aktywów, odnotował 3,3 proc. wzrost zysku w III kw. podczas gdy wzrosły także dochody z tytułu kredytów, donosi Reuters.

Zysk netto za okres trzech miesięcy do września 2017 r. wzrósł do 75 mld juanów (11,3 mld USD. Z kolei wynik odsetkowy zwiększył się o 14 proc.

Industrial & Commercial Bank of China (ICBC)
Zobacz więcej

Industrial & Commercial Bank of China (ICBC) fot. Bloomberg

Wyniki zostały opublikowane po tym, jak rywal China Construction Bank Corp. pochwalił się wyższym zyskiem dzięki poprawie marż odsetkowych i jakości aktywów. 

Akcje tzw. Wielkiej Czwórki chińskich banków zyskują w tym roku na fali optymizmu, że za nimi jest już najgorszym kryzys regulacyjny, a trwały wzrost gospodarczy poprawi ich rentowność. Relacja  ceny do wartości księgowej jest bliska najwyższego poziomu od około dwóch lat.

Marża odsetkowa netto ICBC, który współpracuje z polskim BGK, wyniosła 2,17 proc pod koniec września, wobec 2,16 proc w pierwszej połowie roku. Wartość niespłacanych kredytów wyniosła 220 mld juanów, w porównaniu z 217,1 mld na koniec czerwca. Przychody bankowego giganta zwiększyły się ze 117,1 do 133,2 mld juanów.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu