Wzrosła liczbna mieszkań oddanych w Warszawie

Marek Druś
14-12-2001, 10:41

Liczba oddanych mieszkań i domów w granicach Warszawy w latach 2001-2002 może przekroczyć 35 tys., poinformowała Polska Agencja Prasowa opierając się na raporcie firm Reas i Andersen.

Wynika z niego również, że w całej aglomeracji warszawskiej oddano we wspomnianym okresie 46 tys. mieszkań. Dwuletni cykl realizacji inwestycji oznacza, że inwestorzy podejmowali decyzje o ich rozpoczęciu w latach 1998-1999, czyli – jak się ocenia - w okresie najlepszej koniunktury.

Z raportu wynika, że w kończącym się roku liczba mieszkań wybudowanych w Warszawie przez deweloperów (11,4 tys.) po raz pierwszy będzie wyższa niż wybudowanych przez spółdzielnie. Różnica będzie niemal dwukrotna. W 2000 roku deweloperzy oddali 5,7 tys. mieszkań, a spółdzielnie 7,3 tys.

Z badań przeprowadzonych przez firmę Reas wynika, że od kwietnia 2000 roku ceny nominalne mieszkań i domów nie uległy istotnym zmianom. Spadły natomiast o 5-10 proc. ceny transakcyjne, w ramach których uwzględnia się m.in. zniżki wynikające z różnego rodzaju promocji.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Wzrosła liczbna mieszkań oddanych w Warszawie