Wzrosła sprzedaż aut w Europie Zachodniej

Agnieszka Morawiecka
15-10-2003, 00:00

We wrześniu liczba sprzedanych nowych aut w Europie Zachodniej wzrosła o 4,4 proc. w porównaniu z wrześniem 2002 r. — podała ACEA.

W ubiegłym miesiącu światowe koncerny znalazły nabywców na ponad 1,363 mln aut. To więcej o 4,4 proc. w porównaniu z wrześniem 2002 r. Jednak w ciągu dziewięciu miesięcy tego roku liczba sprzedanych aut spadła o 1,5 proc. — do 11 mln aut w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku — podało Stowarzyszenie Producentów Aut ACEA.

We wrześniu najlepiej sprzedawały się auta koreańskie, które zanotowały 17,5-proc. wzrost. KIA znalazła aż o 44,3 proc. więcej nabywców na swoje samochody w porównaniu z wrześniem 2002 r. Nie gorzej w ubiegłym miesiącu radziły sobie także koncern Renault i MG Rover Group, które zanotowały odpowiednio 15,9 i 13,8 proc. wzrostu w stosunku do września 2002 r. Renault zostawił w tyle swojego rywala PSA, który znalazł nabywców na zaledwie o 0,6 proc. więcej aut niż przed rokiem.

Powodów do radości nie mają natomiast Ford oraz FIAT, który podobnie jak w całym dziewięciomiesięcznym okresie zanotował spadek sprzedaży — tym razem o 0,7 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Morawiecka

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Wzrosła sprzedaż aut w Europie Zachodniej