Wzrosły obroty na Rolimpeksie

Artur Szymański
opublikowano: 13-03-2002, 00:00

Drugi dzień z rzędu kurs Rolimpexu podąża wbrew trendowi spadkowemu na GPW. Mimo dość pokaźnych spadków WIG-u, spółka zyskuje na wartości. Wczoraj firma zanotowała dzienny maksymalny kurs na poziomie 3,20 zł — wyższy od poniedziałkowego zamknięcia prawie o 3 proc. Ostatecznie notowania zakończyły się na poziomie 3,12 zł. Do osiągnięcia poziomu 3,52, który jest szczytem notowań z ostatnich 52 tygodni, brakuje jeszcze niecałe 13 proc.

Znaczący wolumen wymiany i wartość obrotów wskazują, że spółka ma jeszcze potencjał wzrostowy. Na wczorajszej sesji właściciela zmieniło 69,8 tys. walorów, czyli ponad dwa razy więcej niż wynosi średni wolumen z ostatniego miesiąca. W ślad za tym podskoczyła wartość obrotów, które wyniosła 438,7 tys. zł.

Podstawowym czynnikiem wpływającym na kurs wydaje się zapowiadane odkupienie przez Provimi Polska Holding pakietu 25 proc. walorów Rolimpexu od dwóch spółek pracowniczych po kursie 5,89 zł. Jednak równoczesna wiadomość, że największy inwestor nie zamierza przekraczać 50 proc. udziałów w kapitale akcyjnym emitenta, spowodowała spadek notowań spółki do 2,70 zł w połowie grudnia 2001 r. Pierwsza styczniowa próba odrobienia strat nie powiodła się. Po dynamicznym wzroście do poziomu 3,12 zł, kurs w równie szybkim tempie spadł w okolice 2,80 zł.

Teraz spółka po raz drugi próbuje odrobić grudniowe straty. Wzrostom notowań sprzyja poprawa wyników finansowych grupy Rolimpexu. O ile bowiem w 2000 r. grupa zanotowała 32,52 mln zł straty netto, o tyle rok 2001 zakończyła dodatnim wynikiem netto na poziomie 4,16 mln zł. Godnym podkreślenia jest fakt, że tym razem poprawa notowań rozpoczęła się od kilkunastodniowej konsolidacji. Dzięki temu, notowania mają szansę rosnąć w sytuacji, gdy giełdę opanowała minibessa, a kursy większości spółek spadają.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wzrosły obroty na Rolimpeksie