Wzrost cen mieszkań w Chinach nadal spowalnia

opublikowano: 17-09-2019, 06:59

Trzeci miesiąc z rzędu dynamika wzrostu cen mieszkań w Państwie Środka hamowała w sierpniu co wskazuje na skuteczność wprowadzonych przez rząd ograniczeń mających na celu schłodzenie rynku mieszkaniowego.

Ceny nowych domów, z wyłączeniem mieszkań subsydiowanych przez państwo, wzrosły w ubiegłym miesiącu o 0,58 proc. w stosunku do lipca w 70 największych miastach, wynika z zaprezentowanych danych przez Narodowe Biuro Statystyki. To nieco wolniej niż wzrost  niż odnotowane 0,59 proc. miesiąc wcześniej.

Chiny, mieszkania
Zobacz więcej

Chiny, mieszkania fot. Bloomberg

Z kolei sprzedaż domów wzrosła najszybciej od 13 miesięcy, a połączenie solidnej sprzedaży i łagodnego wzrostu cen jest tym, czego chce rząd w Pekinie. Próbuje on chłodzić rozgrzany segment rynku bez konieczności jego zduszenia, gdyż ma on kluczowe znaczenie dla ogólnie spowalniającej gospodarki.

Spowolnienie wzrostu cen było bardziej widoczne w średnich i mniejszych miastach, podczas gdy wzrost przyspieszył w większych miastach, w tym w Szanghaju i Shenzhen.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu