Wzrost Indeksu Biznesu PKPP Lewiatan w sierpniu

(Paweł Kubisiak)
31-08-2006, 14:39

Indeks Biznesu Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan w sierpniu zyskał trzy punkty, zarówno w ujęciu kwartalnym, jak i rocznym, osiągając odpowiednio poziom 76 i 78 pkt - poinformowała w czwartek PKPP Lewiatan.

Indeks Biznesu Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan w sierpniu zyskał trzy punkty, zarówno w ujęciu kwartalnym, jak i rocznym, osiągając odpowiednio poziom 76 i 78 pkt - poinformowała w czwartek PKPP Lewiatan.

"Wszystko wskazuje na to, że dobra koniunktura utrzyma się także w drugiej połowie roku. Dane makroekonomiczne po dwóch kwartałach potwierdzają, że wzrost gospodarczy oparty jest na zdrowych podstawach makroekonomicznych" - oceniają eksperci PKPP Lewiatan, cytowani w komunikacie prasowym.

"Dynamika konsumpcji ustabilizowała się na stosunkowo wysokim poziomie, a rozpędu nabrały inwestycje, które teraz przejęły rolę głównego czynnika wzrostu popytu krajowego. Jednocześnie mimo wysokiej dynamiki popytu wewnętrznego, a dzięki wysokiej dynamice eksportu, wpływ obrotów z zagranicą na tempo wzrostu PKB nadal pozostaje dodatni" - napisano.

Zdaniem ekspertów PKPP, silna kondycja finansowa przedsiębiorstw - to dobry prognostyk szybkiego przyspieszania inwestycji, które mogą wzrastać w kolejnych kwartałach nawet w tempie powyżej 10 proc.

W drugim kwartale 2006 roku inwestycje wzrosły o 14,4 proc. rdr.

PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Wzrost Indeksu Biznesu PKPP Lewiatan w sierpniu