Czytasz dzięki

Wzrost obaw niewypłacalność znacząco zwiększył handel CDS

opublikowano: 25-03-2020, 18:22

IHS Markit zwrócił uwagę, że rosnące obawy problemów firm ze spłatą długów zwiększyły nawet czterokrotnie handel swapami ryzyka niewypłacalności (CDS), donosi Reuters.

- W ciągu ostatnich kilku tygodni tego kryzysu nastąpił znaczący wzrost procentowy wolumenu CDS. Dzienny wolumen handlu CDS wzrósł trzy- czy czterokrotnie w porównaniu z normalnym okresem – powiedział Gavan Nolan, dyrektor w IHS Markit.

Szczególnie aktywnie szukane jest ubezpieczenie od niewypłacalności linii lotniczych, z których wiele walczy o przetrwanie z powodu wstrzymania podstawowej działalności w okresie epidemii. CDS amerykańskich Delta Air Lines, dający ubezpieczenie na pięć lat przed niewypłacalności spółki, skoczył do 638 pkt. bazowych i jest najwyższy od końca 2012 roku.

Indeks Markit iTraxx Europe crossover CDS, pokazujący koszt ubezpieczenia ekspozycji na koszyk długu europejskich firm o ratingu nieinwestycyjnym, pokazuje 545 pkt. bazowych i jest o prawie 300 pkt. bazowych wyżej niż był miesiąc temu. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane