"Wzrost PKB zależy od sytuacji w Europie i konsumpcji w kraju"

Radio PiN
opublikowano: 05-05-2009, 10:13

Ani na różowo ani na czarno nie maluje się nasza przyszłość w oczach Haliny Wasilewskiej-Trenkner, porannego gościa radia PiN , członkini Rady Polityki Pieniężnej.

Jej zdaniem nie będzie tak mocnego spowolnienia jakie nam wróży Komisja Europejska, ale też nie bedzie takiego wzrostu PKB na jaki wciąż liczy nasz rząd.

Bruksela przepowiada nam spadek PKB o 1,4 procent, rzad utrzymuje 1,7 na plusie, w najbardziej pesymistycznym wariancie mówi o wzroście w okolicach 1 procent.

"Prawda leży po środku" -mówi Halina Wasilewska-Trenkner.

Dodaje , że minister finansów może mieć natomiast rację jesli chodzi o wysokość deficytu budzetowego. Podważa on prognozę mówiącą o deficycie 6,6 procent PKB i mówi o wielkości 4,6 procent PKB.

Halina Wasilewska-Trenkner przypuszcza, że trafna jest prognoza resortu finansów, mówiaca o 3,9% inflacji w kwietniu.

- Mieliśmy świeta a to zawsze okazja do podwyższania cen - tłumaczy gość radia PiN jej zdaniem -w przyszłym roku inflacja kształtowac się będzie w okolicach 2%.

- Natomiast wzrost PKB jest uzależniony zarówno do kondycji gospodarek naszych europejskich partnerów jak i konsumpcyjnych apetytów Polaków - podkreślała Halina Wasilewska-Trenkner

"Wzrost PKB zależy od sytuacji w Europie i konsumpcji w kraju"

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radio PiN

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / "Wzrost PKB zależy od sytuacji w Europie i konsumpcji w kraju"