Wzrost produkcji Modelu 3 Tesli wywołał niedobory akumulatorów Panasonica

WST
opublikowano: 28-06-2018, 07:08
aktualizacja: 28-06-2018, 07:10

Jeden ze starszych rangą przedstawicieli koncernu Panasonic potwierdził, że gwałtowny wzrost produkcji samochodów Model 3 marki Tesla po wcześniejszych opóźnieniach spowodował niedobory baterii i akumulatorów, donosi Reuters.

Nastąpiła znaczna poprawa w zakresie wyposażenia produkcyjnego, ale obecnie mamy do czynienia z brakami baterii - powiedział podczas spotkania akcjonariuszy spółki Yoshio Ito, szef działu motoryzacyjnego Panasonic.

Podwozie auta elektrycznego Tesla Motor Model S wystawione w Panasonic Center Tokyo
Zobacz więcej

Podwozie auta elektrycznego Tesla Motor Model S wystawione w Panasonic Center Tokyo fot. Bloomberg

Ito wypowiedział się po tym, jak prezes Tesli Elon Musk na początku tego miesiąca poinformował ł, że amerykański producent powinien osiągnąć docelowy poziom produkcji 5000 samochodów na tydzień do końca czerwca.

Panasonic obecnie produkuje ogniwa akumulatorowe Tesli w Japonii, a także w „Gigafactory” Tesli w amerykańskim stanie Nevada, która to produkcja prowadzona jest wspólnie z japońskim gigantem.

Panasonic uważa, że akumulatory mają kluczowe znaczenie dla planu zwiększenia przychodów z branży motoryzacyjnej do 2,5 bln jenów do roku 2022 z 1,8 bln  jenów (16,3 mld USD) szacowanych na ten rok finansowy.

Nie powiedziałbym, że opóźnienie (w produkcji Modelu 3 Tesli) nie miało wpływu na naszą działalność, ale jesteśmy w ścisłej łączności z Teslą i pracujemy nad ciągłym ulepszaniem produkcji – powiedział Ito.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu