Wzrost szans Trumpa u bukmacherów, ktoś postawił 1 mln GBP na Bidena

opublikowano: 03-11-2020, 11:36

Betfair podało, że szanse Donalda Trumpa na reelekcję wzrosły wyraźnie przez minioną noc u internetowych bukmacherów, donosi Reuters.

Szansa Trumpa na reelekcję wzrosła z 35 proc. do 39 proc. według Betfair. Szansa Demokraty Joe Bidena automatycznie zmniejszyła się z 65 proc. do 61 proc.

Betfair
Bloomberg

Brytyjski bukmacher ujawnił, że jedna osoba postawiła 1 mln GBP na zwycięstwo Bidena. To największy pod względem wartości polityczny zakład w historii. Wygrana Bidena oznacza wypłatę 1,54 mln GBP dla stawiającego.

Reuters przypomina, że średnia szansa na wybór Trumpa w dniu wyborów w 2016 roku wynosiła 5/1 (17 proc.) i była o 20 pkt. procentowych niższa niż obecnie.

Agencja zwraca uwagę, że wybory prezydenckie w USA w 2020 roku mają szansę stać się największym bukmacherskim wydarzeniem w historii. Betfair ujawniło, że na jego platformie wartość zakładów sięgnęła już 300 mln GBP, a będą przyjmowane aż do ogłoszenia wyników. Szacuje, że do tego czasu ich wartość sięgnie 400 mln GBP i będzie dwukrotnie większa niż w 2016 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane