Wzrostowe próby na EURUSD

Przemysław Kwiecień, X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 02-07-2009, 09:19

Od ustanowienia dołka korekty 16 czerwca na  poziomie 1,3744 notowania pary EURUSD wzrastają, choć w umiarkowanym tempie.

Od tamtego czasu mieliśmy kilka nieudanych prób wybić, lub ruchów, które po wyjściu ponad opór (jak wczoraj do 1,4199) nie przynosiły kontynuacji, mimo iż wyjście powyżej tego poziomu oznaczało pokonanie przez popyt szczytu drugiej fali korekty z okresu 3-15 czerwca. Mimo to wzrosty są dość systematyczne. Każdy bardziej istotny dołek od minimum z 23 czerwca znajduje się na wyższym poziomie, od tego czasu powyżej linii 0 znajduje się też MACD. To oznacza, że pomimo nieudanych prób z poprzednich dwóch dni ciągle przewaga jest po stronie popytu. W dniu dzisiejszym będą powody lub choćby preteksty do większych ruchów na parze EURUSD. Decyzja EBC, dane o zatrudnieniu w USA, czy wreszcie konferencja prezesa Tricheta – wszystkie te wydarzenia historycznie udokumentowały swój potencjał do wyraźnych zmian w notowaniach pary. Sygnałem powinno być wybicie wczorajszego maksimum 1,4199, zaś celem rynku początek korekty, czyli poziom 1,4336. Negacją scenariusza wzrostowego będzie natomiast zejście poniżej 1,3999 – czyli ostatniego, najwyższego lokalnego minimum. Na otwarciu w Europie para EURUSD notowana była na poziomie 1,4115.

Przemysław Kwiecień, X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemysław Kwiecień, X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wzrostowe próby na EURUSD