Wzrostowy początek tygodnia na rynku złota

Dorota Sierakowska, analityk surowcowy DM BOŚ
opublikowano: 27-01-2020, 11:55

Poprzedni tydzień na rynku złota zakończył się na plusie – i tak również rozpoczyna się nowy tydzień na wykresie cen tego kruszcu. Notowania złota dzisiejszą sesje otworzyły luką wzrostową, a cena kruszcu przekroczyła poziom 1580 USD za uncję.

Zwyżkom cen złota sprzyja przede wszystkim wzrost globalnej awersji do ryzyka na globalnych rynkach finansowych, wywołany rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Ogólne nastawienie risk-off doprowadziło do ucieczki kapitału w aktywa uznawane za tzw. bezpieczne przystanie, do których złoto niewątpliwie należy.

W rezultacie, cena złota obecnie znajduje się na najwyższym poziomie od ponad dwóch tygodni. Jeśli obawy dotyczące epidemii koronawirusa się będą utrzymywać, to cena złota może wybić się na tegoroczne maksima. Obecnie ważnym poziomem oporu jest bariera 1600 USD za uncję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Sierakowska, analityk surowcowy DM BOŚ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy