Wzrostowy tydzień na rynku pszenicy

Dorota Sierakowska, analityczka DM BOŚ
opublikowano: 23-09-2022, 12:01
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Notowania pszenicy dzisiaj kierują się w dół – niemniej, przez większość bieżącego tygodnia cena tego zboża zwyżkowała, a cały tydzień najprawdopodobniej zakończy się na tym rynku na sporym plusie.

Bogdan Cristel / Reuters / Forum

Wzrost cen pszenicy w ujęciu bieżącego tygodnia to przede wszystkim efekt wzrostu niepewności co do podaży tego zboża z Ukrainy. Ogłoszona przez Władimira Putina mobilizacja w Rosji sugeruje, że do zakończenia konfliktu za naszą wschodnią granicą nie jest blisko, a to może rzutować na ukraińską produkcję i eksport zbóż.

Zwyżkom cen pszenicy sprzyjały także niepokojące doniesienia dotyczące pogody na kluczowych terenach uprawy zbóż w Argentynie. Mimo że w kraju tym pojawiło się ostatnio więcej deszczu, to i tak niewystarczająco dużo, aby zniwelować negatywny efekt wcześniejszej suszy na produkcję zbóż.

DM BOŚ
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane