Wzrosty Groclinu są jeszcze możliwe

PW
11-12-2006, 00:00

Notowania Groclinu osiągnęły dno w połowie czerwca (38,1 wg kursu zamknięcia). Wówczas w ciągu dwóch miesięcy na wykresie ukształtowała się formacja odwróconej głowy i ramion, której zasięg wzrostowy został osiągnięty już miesiąc później. Kurs zdecydowanie przełamał linię trendu spadkowego, ale notowania Groclinu weszły w fazę konsolidacji. Podczas wyraźnych wzrostów we wrześniu i październiku popyt zanikał już po przekroczeniu 60 zł.

Biorąc pod uwagę dłuższy termin, widać że po okresie głębokiego spadku kursu Groclinu (druga połowa 2005 r. i pierwsza połowa 2006 r.) notowania spółki kształtują formację odwróconej głowy i ramion, ale w szerszym zakresie. Lewe ramię powstało w marcu, głowa w czerwcu. Teraz na wykresie kształtuje się prawego ramię. Wiarygodność tego scenariusza podważa jednak fakt, że prawe ramię powinno tworzyć się przy wysokich obrotach, a te niestety są wyraźnie niższy niż w marcu. Warto jednak pamiętać, że mocny ruch w górę, wyraźnie powyżej 60 zł, przy wysokim wolumenie obrotów, może oznaczać definitywne odwrócenie się niekorzystnej tendencji i zapoczątkować dłuższą falę wzrostową.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PW

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wzrosty Groclinu są jeszcze możliwe