Wzrosty możliwe, ale w dłuższym terminie

PW
opublikowano: 21-08-2006, 00:00

Notowania Polimeksu-Mostostalu poruszają się w długoterminowym trendzie wzrostowym, który ostatnio gwałtownie przyspieszył. Zwyżka nie miała jednak mocnych podstaw. W ostatnich dwóch miesiącach wyraźnie spadł wolumen obrotów i kolejny szczyt został zdobyty przed tygodniem przy stosunkowo niewielkiej aktywności. Być może większość dużych inwestorów instytucjonalnych ma już w portfelach odpowiednie pakiety akcji spółki, więc nie kwapi się do dalszych zakupów.

Długie górne cienie wskazują, że rynek nie akceptuje jeszcze wysokich poziomów cen. Na osiągnięcie pułapu 139 zł, testowanego podczas rekordowej poniedziałkowej sesji, przyjdzie nam poczekać aż oscylatory wrócą do poziomów równowagi. Niemniej, spadkowa korekta powinna się zatrzymać w okolicy dolnej połowy długiej białej świecy z piątku, czyli poniżej 123 zł. Czarny scenariusz to spadki do 112 zł, choć może się to wydawać mało prawdopo- dobne. W dłuższej perspektywie kurs Polimeksu-Mostostalu może nadal poruszać się w trendzie wzrostowym, ale pod warunkiem większej aktywności inwestorów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy