Wzrosty na japońskiej giełdzie, spadki w Korei

11-08-2003, 08:34

Giełda w Tokio zakończyła poniedziałkową sesję już drugim z rzędu wzrostem indeksu Nikkei. Motorem wzrostów na japońskim parkiecie był operator telekomunikacyjny NTT DoCoMo, który zyskał około 1 proc. Największy w kraju operator komórkowy rośnie od piątku, po publikacji lepszych od oczekiwań wyników i informacji o wzroście liczby klientów. Dużym popytem cieszyły się spółki z sektora elekromaszynowego z powodu optymistycznych informacji o wzroście zamówień na sprzęt maszynowy.

Japońskiej giełdzie pomógł rządowy raport, w którym ekonomiści spodziewają się w najbliższych miesiącach długo oczekiwanego ożywienia gospodarczego. Nadzieje na wzrost gospodarczy przyniosły już 23 proc. wzrost Nikkei, od dwudziestoletniego dna z 28 kwietnia.

Na pozostałych parkietach panowały mieszane nastroje. W Hong Kongu zwyżka banku HSBC Holdings pozwoliła na 1 proc. wzrost indeksu Hang Seng. Niewielkim spadkiem zakończył dzień TWSE. Przecenę na Tajwanie wywołał United Microelectronics, jeden z największych producentów chipów, który poinformował o miesięcznym spadku sprzedaży.

Blisko 1 proc. stracił koreański Kospi. Inwestorzy pozbywali się papierów LG Card, największej w kraju firmy obsługującej karty płatnicze. Wbrew oczekiwaniom, spólka poinformowała o niższych wydatkach konsumentów, co odbija się na kondycji finansowej firmy.

Paweł Kubisiak

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wzrosty na japońskiej giełdzie, spadki w Korei