Wzrosty na parze EUR/USD

Dział Analiz easyMarkets
opublikowano: 27-10-2016, 18:12

Czwartkowa sesja to mieszane nastroje rynkowe. W Europie podobna część najważniejszych indeksów zwyżkuje jak i zniżkuje, nasz WIG20 dziś świeci się na zielono i zyskuje, na chwilę obecną 0,68 proc. Na rynku surowcowym: drożeje ropa i miedź oraz bezpieczne złoto i srebro.

Para EUR/USD  notuje dziś wzrosty. Obecnie eurodolar wyceniany jest na 1,0931.Na gruncie analizy technicznej dzisiejszy ruch mieści się w zakresie wczorajszej zmienności. Wskaźniki AT widzą jeszcze potencjał do wzrostu i wydaje się, że o ile fundamenty na to pozwolą możemy być świadkami ataku  na opór w postaci okolic  1,0974 - 38,2 proc. zniesienia fibo.

W kontekście wydarzeń makro, dziś poznaliśmy pakiet danych z USA. Pojawiły się m.in odczyty dotyczące zamówień (na dobra bez środków transportu i dobra trwałego użytku), a także tygodniowa liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, jak i  indeks podpisanych umów kupna domów. Dane te w większości wypadły  lepiej od prognoz, ale nie przełożyło się to na trwałe umocnienie USD.

Wykres: EUR/USD Daily

Opór: okolice 1,0974 - 38,2 proc. zniesienia fibo.

Wsparcie: okolice 1,0865

OIL –  odbicie

Dzisiejsza sesja to wzrosty cen ropy. Obecnie za baryłkę tego surowca trzeba zapłacić 49,75 USD, choć jeszcze wczoraj znajdowaliśmy się już nawet w okolicach 48,8 USD, co było najniższym poziomem od 4 października tego roku. Wskaźniki AT bardziej  przemawiają za możliwymi spadkami cen, jednak mocnym wsparciem wydają się okolice 49 USD. Ponadto kupującym mogą sprzyjać fundamenty w postaci  coraz bliższej równowagi rynkowej na światowych rynkach.

Wykres: OIL Daily

Wsparcie: okolice 49,2 USD

Opór: okolice 51,6 USD - 100 proc. zniesienia fibo.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dział Analiz easyMarkets

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wzrosty na parze EUR/USD