Wzrosty na Wall Street

opublikowano: 10-04-2019, 22:22

Dow Jones rósł na zamknięciu o mniej niż 0,1 proc. S&P500 zyskał 0,35 proc. Nasdaq kończył sesję zwyżką o 0,7 proc.

Środowy handel akcjami na amerykańskich rynkach przebiegał bez specjalnych emocji. Dane o inflacji w marcu wprawdzie pokazały największą dynamikę cen od 14 miesięcy, ale był to głównie efekt drożejącej benzyny, co uznano za sygnał niekorzystny, bo ograniczający wydatki konsumentów na inne cele. Oczekiwane „minutes” z marcowego posiedzenia FOMC także nie wywołały większej reakcji, bo potwierdziły wszystko, co rynek już wiedział. Pozytywnym sygnałem była wypowiedź sekretarza skarbu Stevena Mnuchina o porozumieniu z Chinami w sprawie mechanizmu kontroli przestrzegania negocjowanej umowy handlowej. Niewielkie zmiany kursów pokazują, że inwestorzy oczekują co będzie się działo w sezonie wyników kwartalnych, który dla spółek z S&P500 ma być pierwszym od 2016 roku ze spodziewanym spadkiem zysków. Zdrożało złoto i ropa.

Na zamknięciu rosło 8 z 11 głównych segmentów S&P500. Najmocniej drożały akcje spółek nieruchomości i IT (0,7 proc.) oraz dostawców dyskrecjonalnych dóbr konsumpcyjnych (0,5 proc.). Najsłabsze były segmenty przemysłowy, materiałowy (-0,0 proc.) oraz użyteczności publicznej (-0,4 proc.). Na zamknięciu drożało 72 proc. spółek z S&P500. Z 30 blue chipów ze średniej Dow Jones rosły kursy 20. Najmocniej drożały akcje Goldman Sachs (1,2 proc.), Cisco Systems (1,2 proc.) i Walmart (0,9 proc.). Najmocniej spadała warość Home Depot (-0,7 proc.), UnitedHealth Group (-1,1 proc.) i Boeinga (-1,1 proc.). 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu