Wzrosty na zamknięciu tygodnia na Wall Street

opublikowano: 04-08-2017, 22:07

Piątkowa sesja na amerykańskich giełdach przebiegała w dobrych humorach, co zaowocowało kolejnym rekordem indeksu największych spółek. Tym samym Dow Jones IA przedłużył do dziewięciu serię kolejnych zwyżek wspierany przez dobra dane z rynku pracy.

Wynika z nich, że w lipcu amerykańska gospodarka w sektorze poza rolniczym stworzyła 209 tys. miejsc pracy, co jest wartością wyższą od oczekiwanej przeze ekonomistów. Mediana ich prognoz zakładała wynik rzędu 183 tys. etatów.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Do tego dołączyła informacja o prawie 6-proc. spadku deficytu w handlu zagranicznym, który zniżkując do 43,6 mld USD znalazł się w czerwcu na najniższym poziomie od ponad ośmiu miesięcy.

Lepsze dane makro zwiększyły szansę na kolejną  podwyżkę stóp procentowych. Wzrosły one do 50 proc. w przypadku ewentualnego zaostrzenia polityki monetarnej do końca roku. Przed publikacją danych szacowano je na 46 proc. 

Ostatecznie, na finiszu sesji indeks blue chipów rósł o 0,30 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 zyskiwał 0,19 proc. zaś technologiczny Nasdaq drożał o 0,18 proc. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, MarketWatch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy