Wzrosty w Azji dzięki zgładzeniu napięć handlowych

opublikowano: 10-06-2019, 07:44

Na azjatyckich rynkach akcji dominują wzrosty cen. Powodem są doniesienia sugerujące łagodzenie napięć handlowych oraz lepsze niż oczekiwano dane makro w Chinach.

Nastroje poprawiło przede wszystkich wycofanie się USA z wprowadzenia ceł na import z Meksyku. Dobrą wiadomością okazał się także wzrost chińskiego eksportu w maju o 1,1 proc., bo oczekiwano jego spadku o 3,8 proc. Największy spadek importu od trzech lat odebrano jako sygnał słabego popytu wewnętrznego i zapowiedź mocniejszych działań stymulacyjnych władz.

W Tokio Nikkei rósł o 1,3 proc., do czego przyczyniła się także korekta w górę danych o wzroście gospodarczym w pierwszym kwartale. Główny indeks giełdy w Hongkongu rośnie o 2,2 proc., w Szanghaju o 1,1 proc., a indeks chińskich spółek o mniejszej kapitalizacji,  Shenzhen Composite, zyskuje 1,7 proc. Indeks giełdy w Seulu rośnie o 1,2 proc.

Podczas weekendu w japońskiej Fukuoce spotkali się ministrowie finansów państw G20. Amerykański sekretarz skarbu Steven Mnuchin spotkał się z szefem banku centralnego Chin. Po spotkaniu poinformował, że było ono „konstruktywne” i dotyczyło handlu.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś. MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu