Wzrosty w pierwszej części notowań w USA

opublikowano: 14-02-2007, 16:03

Pierwsza część środowego handlu na amerykańskich giełdach znów stoi pod znakiem wzrostów.

Pierwsza część środowego handlu na amerykańskich giełdach znów stoi pod znakiem wzrostów.

Gracze pozostają jednak ostrożni czekając na wystąpienia Bena Bernanke, szefa Fed w amerykańskim Kongresie. Mają nadzieję, że z tonu jego wypowiedzi da się wyciągnąć wnioski, w jakim kierunku będzie podążała polityka monetarna i stopy procentowe.

Neutralnie zostały przyjęte dane o styczniowej sprzedaży detalicznej, choć odbiegły od prognoz analityków. Nie zmieniła się ona w stosunku do poprzedniego miesiąca.

Dużą uwagę przykuwają inwestorzy do notowań Coca Coli. Największy na świecie producent napojów bezalkoholowych co prawda odnotował 22 proc. spadek zysku w poprzednim kwartale, ale był on niższy od oczekiwanego i w dużej mierze następstwem kosztów związanych z Coca-Cola Enterprises. Dodatkowo, satysfakcjonujący okazał się 7-proc. wzrost przychodów.

Popyt odnotowuje się również na papierach koncernu motoryzacyjnego DaimlerChrysler. Firma poinformowała, że wśród dalekosiężnych planów dla Chryslera jest znalezienie wspólnika. Chrysler zapowiedział również konieczność zredukowania zatrudnienia o 13 tys. stanowisk.

Na rynku technologicznym wzięciem cieszą się papiery Applied Materials, czołowego przedstawiciela sektora producentów chipów. To zasługa bardzo dobrych wyników spółki w czwartym kwartale minionego roku.

WST

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane