Wzrosty wreszcie nabrały tempa

Kamil Zatoński
opublikowano: 18-01-2010, 00:00

NCIndex zyskał w ubiegłym tygodniu 4 proc. i był to najlepszy wynik w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Jeszcze lepiej było z obrotami. Na czterech z pięciu sesji miały one wartość powyżej 10 mln zł. W ostatnich dwunastu miesiącach zdarzyło się to zaledwie pięć razy. Pod względem średnich obrotów w ciągu ostatnich 20 sesji prym wiódł Aton-HT, gdzie przeciętnie z rąk do rąk przechodziły akcje warte 1,2 mln zł. Sporym zainteresowaniem nieustannie cieszą się też papiery Grupy PSW Holding, a także EkoExportu (patrz tabela).

Skalą wzrostu w ostatnich dniach wyróżniał się natomiast Cerabud, producent ceramiki budowlanej (głównie cegły palonej), który na NewConnect zadebiutował 21 grudnia ubiegłego roku. Zadebiutował efektownie (+30 proc. na otwarciu premierowej sesji), ale później notowania utknęły przy 10 groszach. Diametralnie zmieniło się to dopiero w miniony wtorek, kiedy kurs ruszył ostro w górę. W sumie zwyżka przekroczyła 200 proc., a towarzyszyły temu obroty wynoszące 1-2 mln zł. Firma nie publikowała w tym czasie żadnego komunikatu, który mógłby być przyczyną tak efektownych wzrostów.

O ponad 100 proc. zdrożały też akcje DFP. Firma doradcza w raporcie miesięcznym zwróciła uwagę, że wzrost wycen posiadanych aktywów może wpłynąć na wyniki finansowe. Poprawa koniunktury na rynku może zwiększyć liczbę klientów spółki chcących przeprowadzić emisje akcji. Od początku roku łódzka firma nie pochwaliła się jednak żadną nową umową.

Inaczej jest z WDM, który tylko w ubiegłym tygodniu poinformował o zawarciu umów z dwiema spółkami, którym pomoże w wejściu na NewConnect. Broker ujawnił też, że fundusz Black Pearl Capital, którego jest współudziałowcem, ma w portfelu akcje trzech spółek notowanych na alternatywnym rynku (LUG, Euroimplantu i trzeciej firmy, niewymienionej z nazwy) oraz jednej z głównego parkietu GPW.

Kamil

Zatoński

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy