X-Trade Brokers: Forex po publikacji danych z Niemiec i USA

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 11-01-2006, 10:23

Podczas sesji azjatyckiej dolar nieznacznie umocnił się w stosunku do jena, pozostał natomiast na niezmienionych poziomach w stosunku do euro i franka szwajcarskiego. W dniu wczorajszym po publikacji lepszych od oczekiwań rynkowych danych na temat niemieckiej gospodarki, euro umocniło się nieznacznie w stosunku do dolara.

Podczas sesji azjatyckiej dolar nieznacznie umocnił się w stosunku do jena, pozostał natomiast na niezmienionych poziomach w stosunku do euro i franka szwajcarskiego. W dniu wczorajszym po publikacji lepszych od oczekiwań rynkowych danych na temat niemieckiej gospodarki, euro umocniło się nieznacznie w stosunku do dolara. Niemiecki indeks ZEW obrazujący oczekiwania przedsiębiorców wzrósł w styczniu do 71.0 pkt. z 61.6 pkt miesiąc wcześniej.

Rynkowe prognozy mówiły o wzroście tego wskaźnika jedynie do poziomu 65.0 pkt. Dolar jednak szybko zdołał odrobić straty i jego kurs powrócił do poziomów z porannego handlu. Wczoraj opublikowano także dane na temat dynamiki zapasów hurtowych w USA. Departament Handlu poinformował, że zapasy hurtowe wzrosły o 0.4% w listopadzie w porównaniu ze wzrostem o 0.2% w październiku. Dane były zgodne z oczekiwaniami rynku. W dniu dzisiejszym natomiast poznamy dane na temat bilansu handlowego w Wielkiej Brytanii. Średnie prognozy rynkowe mówią o deficycie handlowym w listopadzie na poziomie 4.9 mld GBP, w porównaniu z 4.552 mld GBP deficytu w październiku. O 16:30 czasu polskiego podane zostaną także dane na temat zapasów paliw w USA na dzień 6 stycznia 2005r.

Rynki będą obserwować te dane uważnie chociażby z powodu rosnącej ostatnio ceny ropy na rynkach światowych. Inwestorzy jednak wyczekiwać będą na czwartek, kiedy to opublikowany zostanie szereg bardzo ważnych danych – min. decyzje banków centralnych w strefie euro oraz w Wielkiej Brytanii w sprawie wysokości stóp procentowych. Nie przewiduje się żadnych zmian w poziomie stóp, ale rynki będą bacznie obserwowały komentarze towarzyszące tym publikacjom a w szczególności wypowiedzi na temat sygnałów, co do kierunku polityki monetarnej w przyszłości. W czwartek opublikowane zostaną także dane na temat bilansu handlowego w USA. Środowa sesja może więc przebiegać pod znakiem wyczekiwania na czwartkowe wydarzenia.

Mirosław Skiba

Dealer, Dział Tradingu

X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane