X-Trade Brokers z nową platformą transakcyjną

Materiał partnera X-Trade Brokers
opublikowano: 27-09-2016, 22:00

Inwestycje

Dom Maklerski X-Trade Brokers udostępnił właśnie klientom najnowsze rozwiązanie technologiczne — platformę transakcyjną xStation 5. Od poprzedniej wersji różni się nie tylko technologią, ale także wieloma funkcjami, które mogą pomóc klientom w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych.

xStation 5 to platforma transakcyjna online w technologii HTML5, dostępna również na urządzenia mobilne, przez dowolną przeglądarkę internetową. Umożliwia pełny dostęp do portfela inwestycyjnego i optymalne zarządzanie transakcjami. Platforma ma bardzo przejrzysty layout z możliwością indywidualizacji ustawień. Inwestorzy mogą także śledzić najważniejsze wydarzenia i dane ekonomiczne, które mają wpływ na rynek — zarówno w formie tekstowej, jak i w postaci aktualnych komentarzy audio.

Wprowadzono także kilka nowych, bardzo przydatnych funkcjonalności.

Inwestorzy będą mogli sprawdzać statystyki swoich inwestycji, dzięki czemu możliwe będzie określenie skuteczności transakcji. Ta funkcja w dużej mierze ma zastąpić dziennik inwestora i na jej podstawie inwestor może zrozumieć, które z jego posunięć inwestycyjnych powinny być kontynuowane, a które zakończone. Kolejną nowością jest mapa walut i spółek — funkcja, która pozwala inwestorowi sprawdzić, które waluty lub spółki są w danym momencie najsilniejsze lub najsłabsze, i pomóc inwestorowi w określeniu trendu na danej parze walutowej lub spółce. Użytkownicy xStation 5 będą też mieli dostęp do kalkulatora tradera, który automatycznie przelicza takie parametry, jak wartość pipsa, wymagany depozyt zabezpieczający, wartość spreadu i swapów, przez co może pomóc w bardziej świadomym podejmowaniu decyzji inwestycyjnych.

Jednym z najciekawszych nowych narzędzi jest skaner spółek, który pozwala na wyszukanie spółek odpowiadających wybranym parametrom. Dzięki temu inwestor może zaoszczędzić mnóstwo czasu, ustalając wymagany poziom wskaźników, np. cena/zysk, kapitalizacja czy dywidenda, i wybierać spółki, które mają najlepsze perspektywy wzrostu. Platforma xStation 5 umożliwia również handel z wykresu — inwestor może zarządzać decyzjami inwestycyjnymi bezpośrednio z wykresu. Bez konieczności wchodzenia do osobnego okna ze zleceniem inwestor może zawierać transakcję z egzekucją natychmiastową i składać zlecenia Stop Loss i Take Profit.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera X-Trade Brokers

Polecane