Xelion: Podwyższona zmienność nie wróży niczego dobrego

Xelion. Doradcy Finansowi
opublikowano: 07-10-2009, 17:12

Mogłoby się wydawać, że wczoraj inwestorzy powiedzieli A, więc dzisiaj winni powiedzieć i B dla wzrostów. Rzeczywistość jest jednak bardziej złożona i z pewnością nie tak uzależniona od zmian w  rządzie jak niektórzy myślą.

Dzisiaj kolejny dzień pustego kalendarium i oczekiwań na publikację raportu przez Alcoa’e, która to już tradycyjnie ma rozpocząć sezon publikacji wyników kwartalnych za oceanem. Publikowany przed sesją raport Monsanto był lepszy od prognoz, ale to Alcoa jest obserwowana z większą uwagą. Za dzisiejszą przecenę nie można winić słabszych danych o dynamice PKB Eurolandu w II kwartale. Nie dość, że to dla rynków prehistoria, to jeszcze nie z o wiele ważniejszego amerykańskiego bloku gospodarczego. Obserwowaliśmy więc realizację zysków, która nad Wisłą przybrała większe rozmiary niż na zachodzie.

Czy silniejsze spadki można wiązać ze generalnymi porządkami w rządzie i Kancelarii Premiera? Entuzjaści tej teorii przytakną i wskażą na słabnącą złotówkę. Prawda jest jednak nieco inna. Otóż spadki na giełdzie węgierskiej czy straty forinta nie odbiegały aż tak bardzo od tego co działo się nad Wisłą. Wpływu oczywiście wykluczyć nie można, ale z drugiej strony wymienianie polityki jako główną przyczynę przeceny jest minięciem się z prawdą.

Na rynku walutowym złoty opuścił kanał trendu bocznego. Przebywał w nim bardzo krótko, co tylko potwierdza olbrzymią niepewności panującą na rynku. Zarówno giełda jak i rynek walutowy nie może się zdecydować co do kierunku dalszej aktywności cenowej. Ryzyko inwestycyjne jest więc olbrzymie.           

Łukasz Bugaj
Analityk
Xelion. Doradcy Finansowi

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Xelion. Doradcy Finansowi

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane