Xelion: Zaskakująca szarża byków pod koniec sesji

Xelion. Doradcy Finansowi
opublikowano: 13-10-2009, 16:58

Kolejny dzień praktycznie pustego kalendarium skłaniał rynki w stronę wyczekiwania na jutrzejsze dane o sprzedaży detalicznej. Gorsze nastroje faworyzowały podaż, ale popyt nie daje łatwo za  wygraną, co obrazuje zaskakująca końcówka notowań.

Dzisiejszego dnia humory inwestorów psuły tak naprawdę dwa wydarzenia. Z rana dowiedzieliśmy się, że nastroje niemieckich inwestorów instytucjonalnych i analityków mierzone wskaźnikiem ZEW nieoczekiwanie pogorszyły się po raz pierwszy od trzech miesięcy. Indeksy po wstępnych spadkach potrafiły się jednak nieco odbić, potem jednak słowa znanej analityczki Meredith Whitney, która już nie jest byczo nastawiona do banków skierowały notowania na południe. Nie pomagały nawet lepsze od prognoz wyniki Johnson & Johnson, gdyż gracze dopatrzyli się słabszych od oczekiwań przychodów.

Wydawało się więc, że dzień zakończymy przy minimach dnia, ale końcówka jak to nierzadko bywa była niemałym zaskoczeniem. Silne uderzenie popytu i ukształtowanie się sesyjnej formacji podwójnego dna mówi nam tyle, że jeśli jutrzejsze dane zaskoczą pozytywnie to byki mogą ponownie wejść do gry i pokusić się nawet o nowe szczyty.

Na rynku walutowym złoty nie miał udanego dnia. Tracił bowiem przez większą część notowań niezważając na rosnącego eurodolara czy niosące poprawę sierpniowe dane o deficycie na rachunku obrotów bieżących. Pan Dominik Radziwiłł chwalił się, że nasza emisja obligacji w euro osiągnęła węższy spread niż papiery Irlandii, której rating jest przecież lepszy od Polski. Pewne gdyby nie te wiadomości złoty traciłby bardziej, a tak był nieco silniejszy od forinta. Pociecha marna, ale zawsze.           

Łukasz Bugaj
Analityk
Xelion. Doradcy Finansowi

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Xelion. Doradcy Finansowi

Polecane