Xi: epidemia koronawirusa wywrze krótkotrwały wpływ na chińską gospodarkę

  • PAP
opublikowano: 23-02-2020, 17:11

Chińskie władze podejmą działania, by zmniejszyć wpływ epidemii koronawirusa na gospodarkę; sytuacja w kraju wciąż jest poważna, a wysiłki na rzecz powstrzymania wirusa weszły w krytyczny etap - oświadczył w niedzielę przywódca ChRL Xi Jinping.

Na spotkaniu z najwyższej rangi dygnitarzami Komunistycznej Partii Chin (KPCh) Xi zaznaczył, że na wielu polach walki z epidemią osiągnięto poprawę. Nakazał jednak urzędnikom wszystkich szczebli, by wciąż przywiązywali wagę do kontroli epidemiologicznej.

Xi Jinping
fot. Bloomberg

„Epidemia zapalenia płuc wywołanego nowym koronawirusem nieuchronnie wywrze stosunkowo duży wpływ na gospodarkę i społeczeństwo” - powiedział Xi, cytowany przez państwową agencję prasową Xinhua. Ocenił jednak, że wpływ ten będzie krótkotrwały i pozostanie pod kontrolą. Ponownie wezwał przy tym do wysiłków na rzecz realizacji wytyczonych celów gospodarczych i społecznych.

Rejony o niskim ryzyku zakażeń powinny skupić się na wznowieniu działalności gospodarczej, obszary o średnim ryzyku powinny wracać do pracy w uporządkowany sposób, natomiast priorytetem regionów o wysokim ryzyku pozostaje kontrola epidemii – powiedział Xi.

Według danych państwowej komisji zdrowia do niedzieli w całych Chinach kontynentalnych wykryto łącznie prawie 77 tys. przypadków Covid-19, z czego 2442 pacjentów zmarło, a prawie 23 tys. osób wypisano już ze szpitali. Większość zakażeń i zgonów odnotowano w prowincji Hubei w środkowych Chinach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane