Xi Jinping: walka z epidemią przynosi dobre wyniki

  • PAP
opublikowano: 11-02-2020, 20:57

Przywódca ChRL Xi Jinping rozmawiał we wtorek o epidemii koronawirusa z przywódcami Kataru i Indonezji. Zapewnił ich, że podejmowane przez Chiny wysiłki na rzecz opanowania epidemii przynoszą dobre rezultaty – podały państwowe chińskie media.

Xi podkreślił w rozmowie telefonicznej z emirem Kataru szejkiem Tamimem ibn Hamadem as-Sanim, że Chiny toczą „ludową wojnę” z wirusem. Wyraził przekonanie, że jego kraj jest w stanie tę wojnę wygrać.

Xi Jinping
Zobacz więcej

Xi Jinping fot. Bloomberg

Obecnie wysiłki na rzecz opanowania epidemii przynoszą pozytywne rezultaty – dodał Xi, cytowany przez państwową agencję prasową Xinhua. Podziękował również Katarowi za pomoc w transporcie sprzętu ochronnego.

W osobnej rozmowie telefonicznej z prezydentem Indonezji Joko Widodo chiński przywódca wyraził przekonanie, że Chinom uda się przezwyciężyć epidemię, jak również zrealizować cele rozwoju gospodarczego i społecznego. Gdy epidemia zostanie pokonana, Chiny będą jeszcze zamożniejsze – ocenił.

Przywódcy Kataru i Indonezji zapewnili Xi o chęci niesienia dalszej pomocy Chinom w związku z epidemią – podała Xinhua.

Nowy koronawirus może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc. W Chinach do północy z poniedziałku na wtorek potwierdzono ponad 42,6 tys. zakażeń i ponad 1000 zgonów. Wirus dotarł również do ok. 30 innych krajów. Jeden zgon odnotowano na Filipinach.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy