Xiang: władze Chin przymkną oko na „szarą bankowość”

opublikowano: 04-03-2019, 11:31

Władze Chin przymkną oko na „szarą bankowość” aby stymulować w ten sposób wzrost gospodarczy, uważa Xiang Songzuo, profesor ekonomii Uniwersytetu Renmin w Pekinie.

Xiang uważa, że podczas rozpoczynających się we wtorek obrad Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych głównym tematem będzie zahamowanie dalszego spadku tempa wzrostu gospodarczego.

- Myślę, że w tym roku regulatorzy będą zachęcali do większego finansowania z szarej bankowości, szczególnie w sektorze prywatnym – powiedział chiński ekonomista, który w przeszłości był m.in. we władzach banku centralnego.

Xiang wskazuje, że przedstawiciele władz Chin nie mówią już o obniżeniu poziomu zadłużenia, ale o stabilizacji gospodarki.

W ubiegłym roku docelowe tempo wzrostu gospodarczego władze Chin ustaliły na 6,5 proc. Źródła Reutersa twierdzą, że w tym roku celem ma być 6,0-6,5 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy