XTB: Alcoa zaczyna kolejny sezon wyników

X-Trade Brokers DM
opublikowano: 07-10-2009, 09:04

Dziś po sesji w USA podane zostaną wyniki spółki Alcoa, co uważa się za nieformalne rozpoczęcie wyników na amerykańskim rynku, tym razem wyników za trzeci kwarta. Podczas gdy na wczorajszej sesji w  USA mieliśmy sporą zmienność na rynku akcji, uspokoiły się notowania EURUSD. Blisko wsparć znajdują się natomiast pary GBPUSD i USDJPY.

O samym sezonie wyników i jego potencjalnym wpływie na rynek piszemy w miesięczniku (http://www.xtb.pl/strona.php?komentarz=11975). W skrócie uważamy, że na tym etapie cyklu koniunkturalnego już utrzymanie wyników z poprzedniego kwartału będzie dobrym rezultatem, a gdyby okazały się zauważalnie lepsze mogą stać się impulsem do dalszych wzrostów cen akcji. Rynek będzie osądzał to jednak najwcześniej po wynikach banków na koniec przyszłego tygodnia, nie zaś po wynikach producenta aluminium, które mają raczej znaczenie symboliczne. Początek bieżącego tygodnia pokazał, że nowe maksima na rynku akcji ciągle są możliwe. Choć wczoraj widać było już aktywność sprzedających i tak rynek zadziwiająco łatwo poradził sobie z zeszłotygodniową korektą. Na silniejszy impuls z USA czekają również inwestorzy z Warszawy. Notowania kontaktów na WIG20 znajdują się w formacji trójkąta (z górną linią wyznaczoną przez tegoroczne szczyty), która powinna w najbliższym czasie zostać rozstrzygnięta.

Na poziomie nieco powyżej 1,47 ustabilizowały się wczoraj notowania pary EURUSD. Popyt wykorzystał tylko początek dobrej sesji na Wall Street doprowadzając notowania do poziomu 1,4765. Przypomnijmy, iż kluczowym oporem jest tegoroczne maksimum na poziomie 1,4843. Ponownie w pobliżu ostatniego wsparcia kanału bocznego (1,58) znajduje się para GBPUSD, a to za sprawą słabych danych o produkcji przemysłowej z Wielkiej Brytanii. Produkcja w sierpniu obniżyła się aż o 2,5% m/m, podczas gdy rynek oczekiwał niewielkiego wzrostu. Tym samym roczna dynamika obniżyła się z -9,3% do -11,2%. Nie takich tendencji oczekuje rynek kiedy indeksy aktywności sugerują poprawę koniunktury i widać było to wczoraj w notowaniach pary GBPUSD, które obniżyły się z poziomu 1,6045 do 1,5875 dziś rano. Blisko wsparcia na poziomie 88,23 jest również para USDJPY, pozostająca pod presją sprzedających zarówno w krótkim, jak i dłuższym terminie. Pokonanie tego wsparcia otwierałoby drogę do styczniowego minimum 87,08, na drodze może jednak stanąć interwencja (lub pogłoski o niej) japońskiego ministerstwa finansów.

Nowe historyczne maksimum na poziomie 1043 USD za uncję mamy na złocie. Surowiec ten wykorzystał odbicie na EURUSD oraz spekulacje rynku, iż Fed nie będzie w stanie działać tak jak Bank Australii (wczoraj podniósł stopy), aby zapobiegać inflacji. Bliskość poprzedniego maksimum (1032 USD z wiosny poprzedniego roku) była dodatkową zachętą do takiego ruchu. Ewentualny ruch EURUSD w kierunku nowych maksimów mógłby sprawić, iż złoto będzie nadal drożało.

W dniu dzisiejszym ponownie dane makroekonomiczne będą odgrywały drugorzędną rolę. O godzinie 12.00 dane o zamówieniach podane zostaną w Niemczech. Rynek oczekuje wzrostu o 1,2% m/m. Godzinę wcześniej podane będą ostateczne dane o PKB ze strefy euro (konsensus -0,1% q/q). O godzinie 16.30 dane o zapasach paliw w USA. Oczekiwany jest wzrost zapasów ropy, benzyny i destylatów łącznie o 3,2 mln baryłek.

Przemysław Kwiecień
X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: X-Trade Brokers DM

Polecane