XTB: Dobre wiadomości dla posiadaczy akcji

Marcin Kiepas
21-07-2009, 09:10

Poniedziałkowy silny atak popytu na GPW, efektem czego był wzrost indeksu WIG20 o 5,33 proc. do 1998,39 pkt., doskonale wpisał się w poprawę nastrojów z poprzedniego tygodnia. Potwierdził on  jednoznacznie, że trwająca miesiąc spadkowa korekta zakończyła się, a powrót do  wzrostów ma trwały charakter.

Jeszcze silniejszym potwierdzeniem tej tezy, było wczorajsze wybicie indeksu WIG powyżej czerwcowego szczytu. Na gruncie analizy technicznej jest to bowiem silny sygnał kupna, który otworzył drogę w okolice 37500-39000 pkt., gdzie znajdują się najbliższe liczące się opory.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości dla posiadaczy akcji. W poniedziałek analogiczny sygnał kupna do tego z wykresu WIG, został wygenerowany przez indeks S&P500. To pozwala oczekiwać , że wakacje 2009 roku będą dobrym okresem na globalnych rynkach akcji.

Wtorkowa sesja na warszawskiej giełdzie, pomimo tych wszystkich popytowych sygnałów, w które jeszcze wpisują się dzisiejsze duże wzrosty na azjatyckich parkietach (Nikkei 2,73 proc.), może upływać w spokojnych nastrojach. Część inwestorów może rozpocząć realizację zysków w oczekiwaniu na podobne zachowanie Wall Street, co zrównoważy optymizm płynący z ostatnich sesji.

We wtorek brak jest w kalendarium publikacji ważnych danych makroekonomicznych. Nastroje za to będą kształtowały wyniki spółek. Przed sesją w USA swe raporty opublikuje Caterpillar, DuPont, Lockheed Martin, Merck, Schering-Plough, Coca-Cola i United Technologies. Na godzinę 16-tą zaplanowane jest również wystąpienie szefa Fed.

Marcin Kiepas
Autor jest X-Trade Brokers DM

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Kiepas

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / XTB: Dobre wiadomości dla posiadaczy akcji