XTB: Na GPW (prawie) wzrosty

opublikowano: 03-01-2007, 13:28

Podczas pierwszych godzin środowej sesji najważniejsze indeksy GPW w Warszawie znajdowały się w okolicy wtorkowego zamknięcia.

Podczas pierwszych godzin środowej sesji najważniejsze indeksy GPW w Warszawie znajdowały się w okolicy wtorkowego zamknięcia.

I tak o 12.55 WIG20 zyskiwał 0,03%, WIG 0,14%, a MIDWIG tracił 0,22%. Mimo niewielkich zmian przebieg pierwszej połowy sesji należy ocenić dość pozytywnie, na słabszym zachowaniu indeksów ciążą bowiem spadki kilku znaczących spółek. Wśród spółek z WIG20 przy zdecydowanie największych na rynku obrotach (118 mln zł) najbardziej traci KGHM (-2,6%), mający 10,37% udziału w indeksie. Notowaniom spółki z Lubina szkodzi silny spadek cen miedzi, które osiągnęły dziś poziom blisko 5800 USD/t i znajdowały się na najniższym poziomie od początku kwietnia 2006 r. Wśród średnich spółek z kolei znów wyraźnie traci Lentex (-4,4%), który ma 7,92% udział w indeksie MIDWIG.

W środę na GPW pojawiła się kolejna, pierwsza w tym roku spółka. Akcje Zakładów Dziewiarskich Mewa wzrosły na otwarciu o 5,4 proc. do 4,5 zł, a prawa do akcji zyskały 20,4 proc. do 2,89 zł.

Po południu na znaczeniu powinny zyskać informacje zza Oceanu. W USA odbędzie się w środę pierwsza noworoczna sesja, a o jej przebiegu mogą zadecydować informacje o wskaźniku ISM (prognoza 50 pkt), które zostaną podane o godz. 16.00.

Marek Węgrzanowski

X-Trade Brokers Dom Maklerski

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / XTB: Na GPW (prawie) wzrosty