XTB: Niewykluczona przecena miedzi

Jarosław Stefański
opublikowano: 21-01-2010, 14:53

Produkcja miedzi na największym rynku tego surowca, w Chinach, wzrosłA do rekordowych szczytów w 2009 roku. Wzrost ten spowodowany jest głownie rosnącym popytem i ceną surowca na rynkach światowych.

Wydobycie surowca w 2009 roku, według publikacji biura statystycznego, wyniosło 4.25 miliona ton i było większe o 9.6% niż poprzednio. Analitycy wskazują, że producenci miedzi planują dalszą ekspansję, nawet o 25% w ciągu roku 2010. Po dynamicznych ruchach cen tego surowca, spowodowanych głównie wzmożonym importem w Państwie Środka po wprowadzeniu planu stymulacyjnego, gwałtowny wzrost podaży może spowodować jego przecenę.

Z punktu widzenia analizy technicznej znajdujemy się w okolicy wsparć na poziomach 7255 oraz 7185, który to zbiega się z linią trendu długoterminowego. Przebicie tych poziomów, z technicznego punktu widzenia, da silny sygnał do dalszej przeceny.

Sygnałami, które mogą zanegować ten scenariusz, będą pozytywne dane napływające z największych gospodarek na świecie, przede wszystkim z Chin i Stanów Zjednoczonych. Szczególnie ważne są tu publikacje dotyczące produkcji przemysłowej i Produktu Krajowego Brutto.

Jarosław Stefański
X-Trade Brokers DM

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jarosław Stefański

Polecane