XTB: Spadek EUR/USD po danych o produkcji w USA

Marcin Kiepas
16-06-2009, 15:33

W maju dynamika produkcji przemysłowej w  Stanach Zjednoczonych spadła o 1,1 proc. w relacji miesięcznej, wobec oczekiwanego spadku o 0,5 proc.

Jednocześnie zostały skorygowane w dół do -0,7 proc. z -0,5 proc. dane z kwietnia. W relacji rocznej majowa produkcja spadła o 13,4 proc.
Opublikowane dane lekko popsuły nastroje na rynkach finansowych, co znalazło odbicie w umocnieniu dolara do euro. O godzinie 15:20 kurs EUR/USD testował poziom 1,3879 dolara wobec 1,3907 tuż przed publikacją. Wydaje się wątpliwe, żeby po kilkugodzinnym procesie systematycznej poprawy nastrojów, teraz nastąpiło gwałtowne ich załamanie. Dlatego silne spadki EUR/USD w kolejnych godzinach, skorelowane z przeceną na rynkach akcji, stoją pod znakiem zapytania. Raczej należy zakładać konsolidację notowań w przedziale 1,3850-1,3900 dolara lub ponowienie prób przełamania strefy podażowej 1,3885-1,3930 dolara, która to strefa oddziela scenariusz wzrostowy do spadkowego dla EUR/USD.

Razem z raportem o produkcji zostały opublikowane dane o wykorzystaniu potencjału produkcyjnego. W maju wyniosło ono 68,3 proc., wobec 69 proc. miesiąc wcześniej. Raport ten nie miał wpływu na rynki finansowe.

Marcin Kiepas
Autor jest analitykiem X-Trade Brokers DM

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Kiepas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / XTB: Spadek EUR/USD po danych o produkcji w USA