XTB-Spokojny poniedziałek

opublikowano: 15-01-2007, 16:24

Notowania złotego podczas pierwszej sesji tygodnia przebiegały w bardzo spokojnej atmosferze.

Notowania złotego podczas pierwszej sesji tygodnia przebiegały w bardzo spokojnej atmosferze.

Wpływ na takie zachowanie inwestorów miała sytuacja w USA, gdzie w związku z dniem Martina Lutera Kinga rynki finansowe były nieczynne. Brak na rynku inwestorów z USA powoduje zwykle niewielkie zmiany na rynku walutowym i tak też było w poniedziałek. O godz. 16.00 euro kosztowało 3,8740 zł, a dolar 2,9950 zł i wartości te tylko nieznacznie różniły się od poziomów otwarcia.

Jedynie ok. godz. 14.00 czujność inwestorów uległa wzmożeniu, bowiem GUS podał dane o inflacji konsumenckiej w grudniu, która wyniosła 1,4 proc. r/r (prognoza + 1,6%). Opublikowane dane, a także niepotwierdzone informacje, że podczas ostatnich 3 spotkań RPP zwolennicy podwyżek byli konsekwentnie przegłosowywani przez frakcję „gołębi” powodują, że po zmianie na stanowisku prezesa NBP perspektywa wzrostu kosztu pieniądza uległa dodatkowemu opóźnieniu.

Marek Węgrzanowski

X-Trade Brokers Dom Maklerski

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane