XTB: spokojny poniedziałek złotego

opublikowano: 19-02-2007, 17:09

W poniedziałek z uwagi na nieobecność inwestorów z USA oraz Chin aktywność inwestycyjna w wielu miejscach świata była ograniczona, a na rynkach dominowała stabilizacja. Relatywnie większe ruchy zanotowano na rynku polskim, a złoty w ślad za bardzo dobrymi wynikami polskiej gospodarki zyskał na wartości. W styczniu produkcja przemysłowa wzrosła o 15,6 proc.

W poniedziałek z uwagi na nieobecność inwestorów z USA oraz Chin aktywność inwestycyjna w wielu miejscach świata była ograniczona, a na rynkach dominowała stabilizacja. Relatywnie większe ruchy zanotowano na rynku polskim, a złoty w ślad za bardzo dobrymi wynikami polskiej gospodarki zyskał na wartości. W styczniu produkcja przemysłowa wzrosła o 15,6 proc. r/r (prognoza +11,8%) przy wciąż niewielkiej presji inflacyjnej, wskaźnik cen producentów wzrósł w tym okresie o 2,9%. Kurs euro spadł z 3,90 zł na otwarciu notowań do 3,8920 zł o godz. 16.00. Dolar w tym czasie potaniał z 2,97 do 2,9630 zł. Zasadniczą kwestia co do zachowania złotego we wtorek jest pytanie, czy pozytywne nastroje z poniedziałku przełożą się także na kolejne dni. W prawdopodobnym scenariuszu zmiany kursu złotego znów będą niewielkie, a inwestorzy będą oczekiwać środowych informacji z Japonii nt stóp procentowych oraz inflacji w USA.

Marek Węgrzanowski, X-Trade Brokers Dom Maklerski

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / XTB: spokojny poniedziałek złotego