XTB: W piątek na GPW oczekiwane wzrosty

opublikowano: 22-06-2007, 09:39

Ujawniona w czwartek siła polskiego rynku, który nie uległ środowej przecenie na Wall Street i wczorajszym spadkom na głównych europejskich parkietach, każe z optymizmem oczekiwać na dzisiejsze notowania na  GPW.

Nawet pomimo dzisiejszych spadków w Azji. Potwierdzają to pierwsze notowania wrześniowych kontraktów terminowych na indeks WIG20, które o godzinie 9:05 testowały poziom 3729 pkt., rosnąc o 0,38 proc.

W czwartek WIG wzrósł o 0,1 proc., kończąc dzień na poziomie 65003,34 pkt., natomiast WIG20 spadł o 1,13 proc. do 3687,15 pkt. Uwzględniając jednak "papierowe straty" wynikające z korekty kursu KGHM o prawie 17 zł dywidendy, tak naprawdę nie tylko wzrost WIG był większy, ale również nie było spadku indeksu dużych spółek. To świadczy o pewnej sile rynku, być może wynikającej z zaskakujących spadków w końcówce sesji dzień wcześniej.

Dziś w nocy na azjatyckich parkietach dominowały spadki. Mocno były wyprzedawane akcje zwłaszcza w Chinach. Indeks Shanghai Composite Index przed końcem notowań tracił prawie 4 proc. W przypadku tego indeksu, taka zniżka może sugerować utworzenie w przyszłości, zapowiadającej spadki, średnioterminowej formacji podwójnego szczytu. Można jednak przyjąć, że do czasu aż spadki nie przyjmą dramatycznych rozmiarów, nie będą one elektryzować graczy na świecie. W tym również na GPW.

W dniu dzisiejszym Narodowy Bank Polski opublikuje dane o inflacji bazowej w maju, natomiast Główny Urząd Statystyczny czerwcowe dane o koniunkturze w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach. Oba raporty nie będą miały wpływu na ceny akcji na GPW. X-Trade/ISB

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / XTB: W piątek na GPW oczekiwane wzrosty